האם זקוקים ליועץ עסקי? ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

האם אתם זקוקים ליועץ עסקי? ייעוץ עסקי?

קיימת שאלה בסיסית האם יש צורך בגורם חיצוני לעסק אשר יתן שירותי ייעוץ עסקי ויש שאומרים יועץ עסקי. יש שינקטו בעמדה שזה ביזבוז כסף ומשאבים ויש שיגידו שהם מכירים את העסק טוב ועד שהיועץ העסקי יבין את כל הפרטים יקח זמן וזה מיותר. יהיו גם כאלה שיגידו כי הם מכירים ומבינים הכל! האמנם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אני חושב שכן יש צורך בשירותי ייעוץ עסקי ושואל את השאלה כמה עסקים היו ניצלים מכישלון, אובדן דרך ופשיטת רגל באם היו משתמשים ושוכרים יועץ עסקי.

אציין מספר יתרונות בולטים לצורך בייעוץ עסקי או יועץ עסקי:

1. גורם חיצוני רואה דברים שבעל העסק או מפעילו לא רואים תוך כדי שגרה. בן אנוש נוטה לחזור על שגיאות וחשוב שצד ג׳ יבוא וישים מראה וישקף בשלב הראשוני מצב ללא נקיטת עמדה

2. ניסיון נצבר. חשוב שהיועץ העסקי יהיה בעל ניסיון שחווה מצבי משבר בעבר ופתר אותם

3. יכולת מתן פתרונות ללא צורך בעשיית ״פוליטיקה״

4. קשרים עם מערכות פיננסיות, ידע, נסיון ויכולת לתקשר עמם

5. יכולת להציג את הנושא והפתרון גם למערכות הפנימיות של האירגון

6. בניית מערכות בקרה ומעקב אחר ביצוע התוכנית

7. מנותק רגשית מהתהליכים השונים – נשאר מקצועי ואותנטי

נראה לי שהיתרונות שציינתי עולים בהרבה על הסיבות שציינתי למה לא להשתמש בשירותי ייעוץ עסקי .

אני מדגיש שניתן להגיע לתוצאות חיוביות משמעותיות מתהליכי היעוץ אך זה חייב להיות מותנה בכך שנותן שירותי הייעוץ העסקי הינו בעל ניסיון מוכח בעולם העסקי והביצוע אשר ראה וחווה בחייו המקצועיים מצבים מורכבים וקשים, נתן פתרונות וגם ביצע אותם בפועל לכדי הצלחה מוכחת בתוצאה העסקית.

יועץ עסקי

זקוקים למנטור ומאמן אישי?

שילווה, ידריך וינחה אותך לאורך כל הדרך?
בואו יחד נצעד להצלחה

המטרה המשותפת במהלך עבודתינו הינה לחדד ולשפר תהליכים אנליטיים עסקיים בארגון/בעסק תוך שימוש בכלים שרכשתי במהלך השנים.

בוררות עסקית

ניתוח ואבחון נושאים מורכבים תוך התבססות על היושרה, ההגינות והאובייקטיביות שלי,  בשילוב יכולות משא ומתן והניסיון הניהולי הרב בתחומים מגוונים

מנטורינג אישי

בתהליך זה נגדיר את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות, נכין תוכנית ברורה ומוגדרת שתוביל ליעד. מנטורינג ואימון אישי הוא תהליך ממוקד שעיקרו מתבסס על מעשים.

אימון סאטיה

שיטת סאטיה הינה שיטה של אימון אישי שבו המתאמן לומד להכיר את עצמו ואת מערכות היחסים שלו. שיטה זו מעמידה במרכז את האמירה ״יחסים לפני תוצאות״.

פוסטים אחרונים וטיפים בייעוץ עסקי ואימון אישי

אימון אישי
Avi Hochman

אימון אישי – הערכות לסיום תקופת הקורונה

אנחנו חשים וחלקינו אף מתנהגים כאילו מגיפת הקורונה חלפה. לצערי, זה יקח עוד מספר חודשים בודדים לאחר שחלק ניכר מהאוכלוסיה ייחוסן כנגד הנגיף. לאורך השנה האחרונה התמודדנו עם אבטלה, חל”ת, התמוטטות וצימצום עסקים. סדר היום השתנה, דרך הפעולה גם השתנתה, הזום תפס את סדר היום כמעט בכל תחום. הזום הפך לאמצעי התקשורת הפופולרי עם העבודה, חברים ,משפחה ,סבא וסבתא ועוד.

קרא עוד »