ייעוץ עסקי – הערכות לימים שאחר הקורונה

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

ייעוץ עסקי - הערכות לימים שאחר הקורונה

מערכת החיסונים למחלת הקורונה פועלת בצורה אופטימלית ואזרחי המדינה משתפים פעולה ברמה שראויה לשבח. אני מאוד מקווה שמלאי החיסונים יאפשר את המשך קצב הסיכונים. התנהלות זו מקרבת אותנו לימים שבהם כל המיגבלות יוסרו ונחזור לחיי שיגרה. האמנם? יש לנו קרוב למיליון מובטלים, 80 אלף עסקים שנקלעו לקשיים עד כדי פשיטת רגל ועוד עשרות אלפי עסקים בקשיים קיומיים וכלכלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

זה השלב בו כדאי להתחיל להיערך ליום שאחרי המשבר ולכן במאמר זה אציג לכם אפשרויות להיערכות עיסקית לעידן החדש לימים שאחרי הקורונה.

הדבר הראשון שיש לעשות הן לעסקים קיימים והן לאלה שפותחים עסקים חדשים:

  • מכיוון שטעמי וצרכי הלקוחות השתנו בעלי העסקים צריכים להתאים את הצעותיהם ולבדוק באם השירות או המוצר רלבנטיים ועונים לצרכי השוק. אל תפעלו מתוך תחושות אימפולסיביות אלא בידקו טוב טוב באם יש ביקוש ו/או צורך.
  • מקורות המימון נמצאים במחסור והרבה איבדו את המקורות שהיו להם. יש צורך להיות מאוד מדויקים כדי לא להגדיל הפסדים או נזקים. לאלה שמייצרים מוצרים חשוב לא לייצר עודף מלאי וכתוצאה מכך להגדיל את מערך ההתחייבות של העסק. עדיף להגדיל ייצור בהדרגתיות ואת רמות המלאי להתאים לביקוש.
  • בידקו איזה ערוץ שיווק ו/או מכירות יביא את התוצאה הטובה ביותר. אל תשפכו כספים לערוצים שאינם תורמים להגדלת המכירות. הערוצים החשובים הם הדיגיטליים והרשתות החברתיות למינהן. אל תתנו לכל מיני גורמים שיודעים להציע שירותי קידום דיגטליים אך רמת ביצוע ירודה. השוק מלא במקדמים דיגטליים וחלקם אפילו אגרסיבים מאוד. לא להתרגש מהם, בקשו מהם המלצות וטלפונים של הלקוחות שלהם ודברו עם הלקוחות כך שתוכלו להתרשם מחווית הלקוח . (מניסיון אישי אני יכול להגיד שעבדתי עם חברה שלא נתנה שירות ולא עמדה בהבטחותיה בקידום האתר שלי, ולכן ממליץ לבדוק היטב את מי אתם מעסיקים).
  • עדכנו את התוכנית העסקית שלכם והציבו מטרות חדשות ומעודכנות כולל בדיקה של מקורות מימון , אך היזהרו והימנעו מפניה לשוק אפור.
  • בידקו באם חייבים לכם כסף ותידאגו לגבות את מה שמגיע לכם.
  • תישמרו ותרעננו את הקשר שלכם עם הבנקים שלכם. אני יודע שהבנקים לא תמיד היו ידידותיים בתקופת הקורונה אבל כשתתחיל הצמיחה הם בוודאי ירצו להיות חלק ממנה וירצו גם למכור את קווי האשראי שלהם.
  • חלק גדול מהעובדים הוצאו לחל״ת או פוטרו במהלך השנה האחרונה, בידקו את התהליכים והצרכים שלכם. אל תחזירו עובדים ב״אוטומט״, תשדלו להגדיל את מצבת כח האדם בהתאם לצמיחת העסק. התנהגות עסקית אחראית לא פחות חשובה בחזרה לשיגרה. צר לי לאמר זאת אבל החזרה לפעילות עסקית פותחת בפניכם אפשרויות התייעלות במשאב האנושי.
  • עסקים קטנים זקוקים שבעתיים לייעוץ עסקי לעסקים קטנים של יועץ עסקי מנוסה עם נסיון, היות וכל שקל הוצאה של עסק קטן מחייב שינוי ותמורה מיידים בגין ההוצאה.

חשוב גם לבקש בדיקה מקצועית אובייקטיבית על ידי יועץ עסקי לכל התוכנית שלכם. יש להסתכל על זה כהשקעה בפיתוח העיסקי כדי שלא תעשו טעויות. מחיר הטעות יכול להיות יקר מאוד. רצוי שהיועץ העסקי שתבחרו יהיה מקצועי ויועץ עסקי מומלץ.

מקווה שעזרתי לכם במחשבות ובתהליך של ההתכוננות לחזרה לשיגרה.

מאחל לכולנו שנתחיל את שנת 2021 עם הרבה בריאות, הצלחות עסקיות ואישיות  ונשים את הקורונה מאחורינו.

שלכם, אבי הוכמן

זקוקים ליועץ עסקי/מאמן אישי ומנטור שיוביל להצלחה?

המטרה המשותפת במהלך עבודתינו הינה לחדד ולשפר תהליכים אנליטיים עסקיים בארגון/בעסק תוך שימוש בכלים שרכשתי במהלך השנים.

בוררות עסקית

ניתוח ואבחון נושאים מורכבים תוך התבססות על היושרה, ההגינות והאובייקטיביות שלי,  בשילוב יכולות משא ומתן והניסיון הניהולי הרב בתחומים מגוונים

מנטורינג אישי

בתהליך זה נגדיר את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות, נכין תוכנית ברורה ומוגדרת שתוביל ליעד. מנטורינג ואימון אישי הוא תהליך ממוקד שעיקרו מתבסס על מעשים.

אימון סאטיה

שיטת סאטיה הינה שיטה של אימון אישי שבו המתאמן לומד להכיר את עצמו ואת מערכות היחסים שלו. שיטה זו מעמידה במרכז את האמירה ״יחסים לפני תוצאות״.

פוסטים אחרונים וטיפים בייעוץ עסקי ואימון אישי

אימון אישי
Avi Hochman

אימון אישי – הערכות לסיום תקופת הקורונה

אנחנו חשים וחלקינו אף מתנהגים כאילו מגיפת הקורונה חלפה. לצערי, זה יקח עוד מספר חודשים בודדים לאחר שחלק ניכר מהאוכלוסיה ייחוסן כנגד הנגיף. לאורך השנה האחרונה התמודדנו עם אבטלה, חל”ת, התמוטטות וצימצום עסקים. סדר היום השתנה, דרך הפעולה גם השתנתה, הזום תפס את סדר היום כמעט בכל תחום. הזום הפך לאמצעי התקשורת הפופולרי עם העבודה, חברים ,משפחה ,סבא וסבתא ועוד.

קרא עוד »