מנטורינג אישי

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

מנטור להתפתחות אישית

כמה פעמים מצאת את עצמך כועס/ת? כעס אישי? מקצועי? חברי? משפחתי? על הכביש?

אין יום שעובר ללא סיטואציה כלשהי עם כעס, ואנחנו מוצאים את עצמנו באין ספור מצבים בהם אנו כועסים.

לפעמים הכעס רגעי, ולפעמים נמשך זמן רב וגורם לנו להצפה של הרבה אמוציות, מחשבות, התחשבנות עם הגורם המכעיס ועוד רגשות. האם אנחנו תמיד שלמים עם הכעס שלנו? האם אנחנו שולטים בו ומנתבים אותו נכון?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ברוב המקרים הכעס מעורר אצלנו כל מיני “שדים” שנצרבו בנו בעבר, ואירוע מסוים או סתם טריגר כלשהו מעיר אותם ומרתיח את דמנו לזמן ומה ואז נירגעים ומנתחים לעצמינו את הסיטואציה שהכעיסה אותנו.

בתהליך מנטורינג אישי כמנטור ויועץ אני מגדיר כעס כרגש המלווה בתגובה נפשית וגופנית. כעס מופיע לעיתים קרובות יחד עם תחושות של כאב וסבל, ועם חוויות של פגיעה, איום או סכנה. כשאנו כועסים אנו מגנים על עצמנו מפני חווית איום כלשהי. הכעס פוגע בגופינו (תחושת הכעס גורמת להרבה זעם פנימי שגורם לפגיעה במערכת העצבים ועוד)

ולכן הוא שיקרי במובן שהוא מעורר את הגוף לתחושות קשות אשר נעלמות לאחר מכן.

כעס הוא תגובה לאיום כלשהו שבדרך כלל אנו מגיבים עליו דרך הפה. כעס הוא גם תגובה לחוסר אונים או תסכול כלשהו. כעס הוא פוגעני וגם גובל לעתים בחוסר יושר (גורם לאמר דברים שלא קשורים למציאות).

מנטור להתפתחות אישית

איך מטפלים בתופעה הזו? חשוב מאוד לזהות את תחושת הזעם בהתהוותה, לקחת נשימה עמוקה ולנסות להבין את המציאות הנקודתית תוך ניקוי כל הרעשים שמעוררים אותו. ברב המקרים תהליך כזה מזקק את האירוע ומביא להבנה מה היו הנסיבות שגרמו לכעס (לא אחת אירועים שהתרחשו בעבר ובילדות ונצרבו בתודעה) ואז מקבלים את התובנה שהכעס מיותר ומגיעים להבנה ושליטה על הסיטואציה.

בפוסט זה ניתחתי בקצרה את מושג הכעס.

כמנטור וכיועץ עסקי/מקצועי שלך נוכל יחד להבין, לנתח ולתרגל את יכולת השליטה על הכעס עוד בהתהוותו, עם הרגש, והתגובה הנפשית והגופנית.

אתם מרגישים תקועים? לא מצליחים ליצור שינוי ולזוז מהנקודה שעושה לכם רע? אם כך, עכשיו זה הזמן לפנות אל מנטור להתפתחות אישית. לפעמים כל מה שצריך זו קצת הדרכה וליווי כדי להצליח ליצור את השינוי שעליו אתם חולמים, אז למה לדחות את הדברים? בנוסף, יהיה עליכם גם להפנים: שינויים זה משהו שאפשר ליצור. זה לא משנה באיזה שלב בחיים אתם נמצאם או בני כמה אתם, כי אף פעם לא מאוחר מידי לשנות ולהשתנות לטובה.

כיצד מנטור להתפתחות אישית יוכל לסייע?

לפעמים עצם העובדה שאתם בעצמכם נמצא בתוך הסיטואציה מקשה עליכם לראות את הדברים בפרספקטיבה נכונה. לכן מנטור להתפתחות אישית יוכל לסייע, כי הוא יידע:

  • לשאול את השאלות הנכונות
  • להקשיב לכל התשובות
  • לשים את האצבע על הדברים שרוצים לשנות
  • למצוא ביחד את הדרך שתוביל לשינוי המיוחל

מנטור שיעזור לכם להתפתח מבחינה אישית יידע להקשיב לכם, מה שהרבה יועצים לא תמיד יודעים לעשות. כמו כן, חשוב להבין שאין כאן קסמים אלא תהליך שצריך לעבור. השינוי לא קורה ביום אחד, אך אם מתמידים ואם מעיזים להסתכל פנימה ולראות את האמת – הכול אפשרי. זה נכון, לא תמיד קל לעשות שינויים ולא תמיד קל להגיד לעצמנו את האמת בקול רם, אך אין ספק שכל המאמץ הזה משתלם.

מנטור להתפתחות אישית – לבחור את המנטור הנכון

בין אם הייתם רוצים לעשות שינוי ברמה האישית, להתפתח או לעשות שינוי עסקי, אתם חייבים לבדוק לאיזה מנטור אתם מתחברים. יש הרבה מאוד אנשים שמפרסמים את עצמם בתור מנטורים נהדרים אך לא כולם יוכלו לסייע בדיוק כמו שהייתם רוצים. לכן אני שמח להזמין אתכם אלי, כי אין לי ספק שאני, אבי הוכמן, הוא האדם שאתם מחפשים. זה לא משנה אם אתם מתמודדים היום עם משבר ספציפי שאתם רוצים לצאת ממנו או שיש כל קושי אחר שמטריד אתכם. מה שברור לי, זה שביחד אפשר רק לגדול ולהתפתח מהמקום שבו אתם נמצאים ומהקושי עמו אתם נאלצים להתמודד. התקשרו אלי עוד היום למספר: 05407766500 ונקבע פגישת היכרות  שתוביל לשינוי משמעותי בחייכם.

סאטיה אימון, אימון סאטיה

זקוקים למנטור ומאמן אישי?

שילווה, ידריך וינחה אותך לאורך כל הדרך?
בואו יחד נצעד להצלחה

פוסטים אחרונים

ייעוץ אישי למנהלים

ייעוץ אישי למנהלים

ייעוץ אישי למנהלים יש לכם מספר מנהלים בעסק ואתם תוהים איך תוכלו לשפר את עבודתם? אם כך, כדאי שתדעו: ייעוץ אישי למנהלים זה משהו שלא

קרא עוד »
סאטיה אימון

סאטיה אימון

סאטיה אימון עמוק בפנים גם אתם, כמו הרבה מאוד אנשים אחרים, רוצים לעשות שינוי? סאטיה אימון זו אופציה שכדאי לכם לחשוב עליה ברצינות. שמי אבי

קרא עוד »
אימון אישי ועסקי

אימון אישי ועסקי

אימון אישי ועסקי זקוקים לעזרה? מרגישים שהגיע הזמן לשינוי ברובד האישי של חייכם או בעסק שאתם מנהלים? אם כך, אימון אישי ועסקי זה ללא ספק

קרא עוד »