מנטורינג אישי

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

מנטורינג אישי

כמה פעמים מצאת את עצמך כועס/ת? כעס אישי? מקצועי? חברי? משפחתי? על הכביש?

אין יום שעובר ללא סיטואציה כלשהי עם כעס, ואנחנו מוצאים את עצמנו באין ספור מצבים בהם אנו כועסים. 

לפעמים הכעס רגעי, ולפעמים נמשך זמן רב וגורם לנו להצפה של הרבה אמוציות, מחשבות, התחשבנות עם הגורם המכעיס ועוד רגשות. האם אנחנו תמיד שלמים עם הכעס שלנו? האם אנחנו שולטים בו ומנתבים אותו נכון? 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ברוב המקרים הכעס מעורר אצלנו כל מיני "שדים" שנצרבו בנו בעבר, ואירוע מסוים או סתם טריגר כלשהו מעיר אותם ומרתיח את דמנו לזמן ומה ואז נירגעים ומנתחים לעצמינו את הסיטואציה שהכעיסה אותנו.

בתהליך מנטורינג אישי כמנטור ויועץ אני מגדיר כעס כרגש המלווה בתגובה נפשית וגופנית. כעס מופיע לעיתים קרובות יחד עם תחושות של כאב וסבל, ועם חוויות של פגיעה, איום או סכנה. כשאנו כועסים אנו מגנים על עצמנו מפני חווית איום כלשהי. הכעס פוגע בגופינו (תחושת הכעס גורמת להרבה זעם פנימי שגורם לפגיעה במערכת העצבים ועוד)

ולכן הוא שיקרי במובן שהוא מעורר את הגוף לתחושות קשות אשר נעלמות לאחר מכן. 

כעס הוא תגובה לאיום כלשהו שבדרך כלל אנו מגיבים עליו דרך הפה. כעס הוא גם תגובה לחוסר אונים או תסכול כלשהו. כעס הוא פוגעני וגם גובל לעתים בחוסר יושר (גורם לאמר דברים שלא קשורים למציאות).

מנטורינג, אימון למנהלים, ייעוץ אישי

איך מטפלים בתופעה הזו? חשוב מאוד לזהות את תחושת הזעם בהתהוותה, לקחת נשימה עמוקה ולנסות להבין את המציאות הנקודתית תוך ניקוי כל הרעשים שמעוררים אותו. ברב המקרים תהליך כזה מזקק את האירוע ומביא להבנה מה היו הנסיבות שגרמו לכעס (לא אחת אירועים שהתרחשו בעבר ובילדות ונצרבו בתודעה) ואז מקבלים את התובנה שהכעס מיותר ומגיעים להבנה ושליטה על הסיטואציה.

בפוסט זה ניתחתי בקצרה את מושג הכעס.

כמנטור וכיועץ עסקי/מקצועי שלך נוכל יחד להבין, לנתח ולתרגל את יכולת השליטה על הכעס עוד בהתהוותו, עם הרגש, והתגובה הנפשית והגופנית.

פוסטים אחרונים

האם לעשות שימוע?

שימוע כן או לא שימוע כן או לא? השתתפתי השבוע בתוכנית הרדיו של יניב שוורצמן ודנו בנושא האם תהליך השימוע נכון ואופטימלי. ככלל פיטורין זהו הליך

קרא עוד »
שינוי בחיים, אימון אישי, אימון מקצועי, ייעוץ מקצועי

בעל עסק, האם המנכל שלך משקר?

בעל עסק, יש לך מנהל והוא משקר, מה עושים? במסגרת תפקידי הניהול שלי נתקלתי במנהלים שמשקרים במצבים שונים. האם זו נורמה ודרך התנהלות מקובלת? הכרחית?

קרא עוד »
No Thoughts on מנטורינג אישי והתייחסות מנטור לכעס

    השאר תגובה

    כתובת המייל תישאר חסויה
    כתובת המייל תישאר חסויה