בוררות עסקית- האם זה כדאי?

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

בוררות עסקית - האם זה כדאי?

בתי המשפט בישראל מוצפים וזמן רב חולף עד שמקבלים הכרעה ופסק דין. כמו כן, עלויות הדיון בבתי המשפט גבוהות מאוד: יש צורך לשכור שירותי עו״ד, לשלם אגרת בתי משפט ועוד. יש לזכור שגם לזמן החולף יש ערך כלכלי. תהליך הבוררות משנה את כללי המשחק ומאפשר לקצר מהותית את משך זמן הדיון המשפטי וכמובן להפחית את העלויות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתהליך בוררות עסקית הדבר המרכזי שחייב להתקיים זה ההסכמה בין הצדדים הניצים לגשת לתהליך בוררות. הסכמה כזו צריכה להיות מלווה במסמך חתום בין הצדדים, המגדיר את תנאי הבוררות, שכר טרחה של הבורר ולו״ז לסיום התהליך.

בוררות עסקית, הכרעה, סכסוך עסקי

לאחרונה נחשפתי למקרה באחת החברות בה אני משמש כמנטור ויועץ עסקי עובדת שהתפטרה תבעה את המעביד על אי תשלום רכיבים שונים בשכרה. העובדת הגישה את התביעה לפני יותר מחצי שנה. לפני כחודש נערך דיון מקדים ועתה התקבל מועד למשפט. תאריך המשפט נקבע לפברואר 2020 – כן עוד שנה ורבע!!!

המחלוקת בין העובדת והחברה היא על סכום כספי ולא על יחסי עובד מעביד. במקרה כזה, בוררות היא הפתרון האידיאלי לסיטואציה.

במקום להמתין תקופת זמן כל כך ממושכת, ניתן לגשת לתהליך בוררות קצר ולקבל הכרעה מהירה למחלוקת הכספית, וללא ספק בעלויות נמוכות יותר.

זוהי דוגמה אחת מיני רבות למקרה שהבוררות עדיפה על הליך משפטי חלופי.

הנני חבר בלשכת הבוררים בישראל ואתה מוזמן ליצור עימי קשר כאן

זקוקים לבורר עסקי בעל יושר?

המטרה המשותפת במהלך עבודתינו הינה לחדד ולשפר תהליכים אנליטיים עסקיים בארגון/בעסק תוך שימוש בכלים שרכשתי במהלך השנים.

בוררות עסקית

ניתוח ואבחון נושאים מורכבים תוך התבססות על היושרה, ההגינות והאובייקטיביות שלי,  בשילוב יכולות משא ומתן והניסיון הניהולי הרב בתחומים מגוונים

מנטורינג אישי

בתהליך זה נגדיר את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות, נכין תוכנית ברורה ומוגדרת שתוביל ליעד. מנטורינג ואימון אישי הוא תהליך ממוקד שעיקרו מתבסס על מעשים.

אימון סאטיה

שיטת סאטיה הינה שיטה של אימון אישי שבו המתאמן לומד להכיר את עצמו ואת מערכות היחסים שלו. שיטה זו מעמידה במרכז את האמירה ״יחסים לפני תוצאות״.

פוסטים אחרונים וטיפים בייעוץ עסקי ואימון אישי

אימון אישי
Avi Hochman

אימון אישי – הערכות לסיום תקופת הקורונה

אנחנו חשים וחלקינו אף מתנהגים כאילו מגיפת הקורונה חלפה. לצערי, זה יקח עוד מספר חודשים בודדים לאחר שחלק ניכר מהאוכלוסיה ייחוסן כנגד הנגיף. לאורך השנה האחרונה התמודדנו עם אבטלה, חל”ת, התמוטטות וצימצום עסקים. סדר היום השתנה, דרך הפעולה גם השתנתה, הזום תפס את סדר היום כמעט בכל תחום. הזום הפך לאמצעי התקשורת הפופולרי עם העבודה, חברים ,משפחה ,סבא וסבתא ועוד.

קרא עוד »