בוררות עסקית- האם זה כדאי?

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

בוררות עסקית - האם זה כדאי?

בתי המשפט בישראל מוצפים וזמן רב חולף עד שמקבלים הכרעה ופסק דין. כמו כן, עלויות הדיון בבתי המשפט גבוהות מאוד: יש צורך לשכור שירותי עו״ד, לשלם אגרת בתי משפט ועוד. יש לזכור שגם לזמן החולף יש ערך כלכלי. תהליך הבוררות משנה את כללי המשחק ומאפשר לקצר מהותית את משך זמן הדיון המשפטי וכמובן להפחית את העלויות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתהליך בוררות עסקית הדבר המרכזי שחייב להתקיים זה ההסכמה בין הצדדים הניצים לגשת לתהליך בוררות. הסכמה כזו צריכה להיות מלווה במסמך חתום בין הצדדים, המגדיר את תנאי הבוררות, שכר טרחה של הבורר ולו״ז לסיום התהליך.

בוררות עסקית, הכרעה, סכסוך עסקי

לאחרונה נחשפתי למקרה באחת החברות בה אני משמש כמנטור ויועץ עסקי עובדת שהתפטרה תבעה את המעביד על אי תשלום רכיבים שונים בשכרה. העובדת הגישה את התביעה לפני יותר מחצי שנה. לפני כחודש נערך דיון מקדים ועתה התקבל מועד למשפט. תאריך המשפט נקבע לפברואר 2020 – כן עוד שנה ורבע!!!

המחלוקת בין העובדת והחברה היא על סכום כספי ולא על יחסי עובד מעביד. במקרה כזה, בוררות היא הפתרון האידיאלי לסיטואציה.

במקום להמתין תקופת זמן כל כך ממושכת, ניתן לגשת לתהליך בוררות קצר ולקבל הכרעה מהירה למחלוקת הכספית, וללא ספק בעלויות נמוכות יותר.

זוהי דוגמה אחת מיני רבות למקרה שהבוררות עדיפה על הליך משפטי חלופי.

הנני חבר בלשכת הבוררים בישראל ואתה מוזמן ליצור עימי קשר כאן

פוסטים אחרונים בנושא בוררות עסקית

בוררות עסקית, תהליך בוררות, תהליך גישור, סמכות בורר

גישור או בוררות

גישור או בוררות גישור או בוררות בהמשך למאמר הקודם בנושא בוררות הכנתי עבורך הסבר על ההבדל בתהליך גישור או בוררות יש הרבה מהדומה בשני תהליכים אלה.

קרא עוד »

בוררות עסקית

בוררות עסקית- האם זה כדאי? בוררות עסקית – האם זה כדאי? בתי המשפט בישראל מוצפים וזמן רב חולף עד שמקבלים הכרעה ופסק דין. כמו כן,

קרא עוד »