טיפיים שימושיים לניהול העסק

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

טיפים שימושיים לניהול העסק

אז אחרי שדיברנו על בניית תוכנית עסקית ודוחות כספיים אתן מספר טיפים שימושיים לניהול העסק. היום יום שלנו מתיש ומעייף. ענייני עובדים, פיננסים, תהליכים, אסטרטגיה, שינויים בשוק, לקוחות, ספקים ועוד.

מתי יש לך 10 דקות פסק זמן לעצמך? לחשיבה? ארגון סדר היום ועוד?

כמי שבילה 40 שנה בעולם העסקי והניהולי חוויתי כמעט הכל

אני שמח להעניק לכם 10 טיפים שישנו את דרך ניהול העסק ואורח חייכם ויקלו עליכם את ההתנהלות היומיומית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

1. שימרו על שלווה וקור רוח בכל מצב הקפידו על נשימה נכונה ובצעו תרגילי נשימה לעומק הסרעפת תוך נשימה ארוכה ונשיפה איטית לסירוגין. בנוסף, תהיו מחוברים לתחושות הגוף שלכם ותפעלו לרגיעה מתמשכת.

הקפידו על הפסקה יומית קצרה ללא פגישות וללא טלפונים – רק כדי להרגיע את המוח ורצוי לאכול באותה הזדמנות.

2. אל תביעו עמדה בטרם למדת והבנת את כל נתוני הרקע לפני כל דיון הקפידו להקשיב ולהאזין לכל הדוברים, ולאסוף את כל העמדות והנתונים לפני שאתם מביעים עמדה ודרך ולוקחים החלטה.

רק לאחר ששמעתם את הנתונים ואספתם מידע עבדו את הנתונים עם עצמכם וקיבעו את הדרך/ החלטה בהתאם לעובדות.

3. תהיו קשובים וסבלניים לכל העמדות המובעות חשוב לקבל ולהקשיב לעמדות שונות ומתנגדות כדי לקבל תמונה כוללת ומקיפה לנושא שעליו דנים, לא אחת עמדה נגדית פותחת אופקים ורעיונות חדשים ומאפשרת להגיע לפתרון אופטימלי.

4. קבלת החלטות קבלו החלטות ואל תמשכו זמן בקבלתן, כשיש בידיך את כל הנתונים והאלטרנטיבות, קבלו החלטה גם אם היא לא פופולרית, לעצם קבלת ההחלטה יש חשיבות מנהיגותית ועסקית.

5. ביצוע החלטות ועמידה בלו”ז בדקו כל הזמן את ביצוע ההחלטות ותוודאו ביצוע ועמידה בלו״ז, חוסר בקרה על ביצוע החלטות יכול להסית מהמטרות וההישגים.

6.תזרים מזומנים תזרים מזומנים הוא המפתח להצלחת העסק! תזרים המזומנים הוא אחד מאבני היסוד של ניהול עסק והכלי החשוב ביותר ליציבות פיננסית וכלכלית. דאגו לתחזוקה שוטפת של קובץ הנתונים והיו מעורבים במידע על מנת ליצור תזרים חיובי ובמקרה הגרוע- מאוזן !

7. רווחיות לאחר תזרים המזומנים הנתון החשוב ביותר הינה הרווחיות.לכן, בדקו כל הזמן את רמת הרווחיות ואל תתרשמו מגידול מחזורים ללא שיפור במרווחים. ראיתי מקרים בהם מצב העסק לא משתפר עם גידול במכירות, אלא המצב שלו נעשה גרוע יותר ככל שהוא מוכר יותר! פעולה כמעט אוטומטית של בעלי עסקים שרוצים להגדיל את ההכנסות תהיה גידול במכירות, אבל גם אם אתם לא מפסידים כסף במכירה, אבל מרוויחים מעט מדי, הגדלת מכירות מגדילה את העומס, מגדילה את רמת הסיכון בעסק, ולא מגדילה את חשבון הבנק.

8. התייעצו מרגישים לבד ובודדים אל תתביישו להתייעץ בצורה דיסקרטית, מכובדת ואובייקטיבית. שימוש ב-sounding board יאפשר לך קבלת נקודת מבט והתייחסות אובייקטיבית נוספת ויאפשר קבלת החלטות בצורה חכמה ואובייקטיבית ללא השפעות פנים ארגוניות.

9. התייעלות אין סוף לתהליכי התייעלות. הם אף פעם לא מסתיימים, תפקידו של מנהל להיות בעל “מגירה” עם אין ספור רעיונות להתייעלות ולשיפור תהליכים ורווחיות.

10. יחסי אנוש שמרו על יחסי אנוש מעולים עם הסביבה הניהולית בארגון. הגורם האנושי הוא בד”כ המרכיב החשוב והמרכזי בניהול עסק לכן חשוב להניע את העובדים בצורה חיובית להמשך התפתחות העסק והשגת יעדים.

אני בטוח שנהנית מקריאת הטיפים שלי שיתרמו לך לניהול טוב יותר של העסק, אבל זה רק על קצה המזלג.

וכמו שכתבתי באחד הטיפים –  זו לא בושה להתייעץ עם יועץ מקצועי

זקוקים ליועץ עסקי עם ניסיון?

המטרה המשותפת במהלך עבודתינו הינה לחדד ולשפר תהליכים אנליטיים עסקיים בארגון/בעסק תוך שימוש בכלים שרכשתי במהלך השנים.

בוררות עסקית

ניתוח ואבחון נושאים מורכבים תוך התבססות על היושרה, ההגינות והאובייקטיביות שלי,  בשילוב יכולות משא ומתן והניסיון הניהולי הרב בתחומים מגוונים

מנטורינג אישי

בתהליך זה נגדיר את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות, נכין תוכנית ברורה ומוגדרת שתוביל ליעד. מנטורינג ואימון אישי הוא תהליך ממוקד שעיקרו מתבסס על מעשים.

אימון סאטיה

שיטת סאטיה הינה שיטה של אימון אישי שבו המתאמן לומד להכיר את עצמו ואת מערכות היחסים שלו. שיטה זו מעמידה במרכז את האמירה ״יחסים לפני תוצאות״.

פוסטים אחרונים וטיפים בייעוץ עסקי ואימון אישי

אימון אישי – הערכות לסיום תקופת הקורונה

אנחנו חשים וחלקינו אף מתנהגים כאילו מגיפת הקורונה חלפה. לצערי, זה יקח עוד מספר חודשים בודדים לאחר שחלק ניכר מהאוכלוסיה ייחוסן כנגד הנגיף. לאורך השנה האחרונה התמודדנו עם אבטלה, חל”ת, התמוטטות וצימצום עסקים. סדר היום השתנה, דרך הפעולה גם השתנתה, הזום תפס את סדר היום כמעט בכל תחום. הזום הפך לאמצעי התקשורת הפופולרי עם העבודה, חברים ,משפחה ,סבא וסבתא ועוד.

קרא עוד »