בעלי עסקים, אצלכם כבר אפשר?

מה במאמר

בעולם שבו הרוב הולך ונוטש את המזומן, אין זה פלא שגם את הארנק הפיזי עצמו כבר נפוץ מאוד להשאיר בבית היום, וכיוצא בכך – גם את כרטיסי האשראי. את החלל של אמצעי התשלום הפשוט והקל לנשיאה תופס הטלפון הנייד, וכיום עסקים שלא מאפשרים לשלם ישירות מהנייד משלמים על זה בלקוחות צעירים שמטבע הדברים לא רוכשים בהם. אז מה עושים כדי לא לפספס, ואיך זה יכול לחסוך לכם בתור בעלי עסקים כסף בעמלות? 

לא כדאי להישאר מאחור

כפי שרומזת הכותרת, היום העולם כבר התקדם ולראיה כמעט כל חברות האשראי מאפשרות תשלום באפליקציה. מעבר לזה שתשלום דרך האפליקציה נהיה נח וזמין למרבית הדור הצעיר, הוא גם מאפשר לכם בתור בעלי עסקים לחסוך עמלות על סליקת אשראי. ככה שבתור עצמאיים ובמיוחד אם יש לכם עסק קטן, תוכלו לחסוך סכומים משמעותיים מההוצאות שלכם על גבייה תוך שאתם מאפשרים לעצמכם להגדיל את מספר הלקוחות על פני עסקים אחרים שעוד לא ביצעו את המעבר. 

כדי להבין היכן החיסכון, חשוב להבין קודם כל מהי סליקה. למעשה מדובר בפעולת הגבייה כשהיא נעשית דרך אשראי. היא מבוצעת באמצעות מערכת שבה מעביר הלקוח את הכרטיס או מזין את הפרטים שלו במערכת הגבייה של העסק, שבתורו מעביר את הפרטים למערכת אוטומטית של הבנק אז ניתן אישור על הפרטים ומתבצעת ההעברה של הכסף. על כל התהליך הזה נדרשים בעלות ובעלי העסקים לשלם, כשהמחירים נעים בטווח רחב העשוי לנוע בין 25₪ עד 100₪ לחודש ולהגיע אפילו עד כמה מאות שקלים כתלות באופן שבו אתם מבצעים את הסליקה (דרך מכשיר פיזי בחנות, אתר אינטרנט וכד').

פה בדיוק נכנסות החדשות הטובות לבעלי העסקים, תשלום בעזרת ארנק סלולרי מאפשר לחסוך כסף רב באותם עמלות חודשיות שעשויות להצטבר לאלפי שקלים בשנה. כך למשל תשלום דרך אפליקציית פייבוקס מאפשר לבעל העסק לקבל את כל התשלומים ישירות לארנק הדיגיטלי ללא אף תשלומי סליקה.

מהו הארנק הדיגיטלי?  

הארנק הדיגיטלי הוא הכלי שמאפשר את קבלת התשלומים דרך הסלולר, והוא פועל כדרך חלופית לכל שיטות הגבייה הישנות באשראי. ניתן לראות אותו באפליקציות שונות כמו פייבוקס, ביט,apple pay , google pay ועוד. הארנק הדיגיטלי מצד הלקוח דורש רק את הזנת פרטי כרטיס האשראי אשר ממנו ירדו החיובים, ולמעשה מרגע הזנת הפרטים הסלולר משמש ככרטיס אשראי עצמאי. מרבית האפליקציות מאפשרות העברה ישירה לאנשי קשר וכך חוסכות ביצוע העברה בנקאית בדרך הישנה, ובאופן דומה בחלק מהן ניתן לבצע תשלום ישיר לעסקים ובכך לחסוך את הגיהוץ ואת הצורך בנשיאת כרטיס האשראי בשיטה הישנה.  

את אופן התשלום ניתן לחלק לשני סוגים, כך שבסוג הראשון מתבצע שימוש בטכנולוגיית NFC שהיא סוג של תוסף שנמצא בחלק מהמכשירים בעזרתו ניתן להצמיד את הנייד למכשיר הסליקה ולבצע חיוב. זוהי דרך יחסית נוחה, אך לאור האפשרות החדשה לבצע את התשלום מבלי להצמיד את המכשיר, ניתן לראות אותה מעט נזנחת לטובת אפליקציות התשלום שצברו פופולאריות רבה בקרב המשתמשים שנוהגים להחזיר ככה כסף לחבריהם ששמורים באנשי הקשר.

מבחינת בעלי העסקים, כל מה שנדרש כדי לאפשר תשלום בארנק דיגיטלי הוא להוריד את האפליקציה הרצויה, להירשם כבעל עסק, ולפרסם את המספר בחנות [הפיזית או המקוונת]. זוהי שיטה קלה, מהירה, זמינה ובעיקר נפוצה בקרב קהל עצום של לקוחות. כך שבנוסף לעובדה שהיא חוסכת כסף בעמלות האשראי, פשוט חבל לוותר על פעולה כל כך פשוטה שעשויה למנוע מכם להפסיד לקוחות והכנסה.   

ליצירת קשר השאירו פרטים

יצירת קשר