למה להשתמש ביועץ עסקי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי הוכמן

למה להשתמש ביועץ עסקי

אין להתבייש בצורך המאוד אנושי להתייעץ בצורה דיסקרטית ומקצועית עם מנטור או יועץ עסקי.

בשנים האחרונות שירותי האימון האישי והמנטורינג התפתחו ופרחו. תופעה זו גרמה לכך שלא מעט אנשים לא מקצועיים ושרלטנים נכנסו לתחום ופגעו בו מקצועית. לא אחת אני שומע ממנכלים, סמנכלים ובעלי תפקידי ניהול שונים "למה להשתמש ביועץ עסקי?" ובשירות כזה, כאשר הם יכולים להסתדר בכוחות עצמם.

האמנם השאלה למה להשתמש ביועץ עסקי נכונה ? או שזו התגובה לכך שגורמים לא מקצועיים חדרו לשוק? 

במצב זה, נפוצות אמירות כמו "אני יודע", "אני מכיר את האירגון טוב יותר", "עד שהיועץ יכיר את הארגון והנפשות הפועלות בו", "ביזבוז כסף", "ביזבוז זמן", ״בושה", "מביך" ועוד…

יועץ כלכלי, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

מניסיון של למעלה מ-40 שנות ניהול אני מכיר מקרוב את תחושת הבדידות בצמרת, את הצורך ב- SOUNDING BOARD שאיתו אתה יכול להתייעץ, לחשוב, ולנתח אלטרנטיבות ללא השפעות פוליטיות פנים-אירגוניות.

יש צורך באמון הדדי ובגורם שהוא "קבר אינפורמטיבי" שאתה סומך עליו ויכול לשתפו בסודות ובתוכניות ולקבל משוב. כן חשוב שאותו אדם לא ישב בכורסת הפסיכולוג אלא בכורסת האדם המקשיב, המקצועי והדיסקרטי, ובעל הערך המוסף. כמנהל אתה לא רוצה ללכת לפסיכולוג, אלא אתה מבקש לשבת מול אדם מנוסה ומקצועי שראה, חווה והתנסה בסיטואציות שונות ויכול לתרום לך מניסיונו.
ברגע שתנאים אלה מתמלאים, המנטור, המאמן האישי, ו/או היועץ הופך לכלי שעוזר ותומך בדרג הניהולי, ערכו יקר מפז למקבל השירות, וסביר להניח שהוא לא ייתפס כביזבוז כסף. אין ספק שיש לקיים תהליך בחירה של נותן השירות תוך בחינה של היכולות והניסיון שלו.
אני באופן אישי השתמשתי לא אחת בשירותים אלה כדי לשבור את הבדידות המזהרת בצמרת. אין להתבייש בצורך המאוד אנושי להתייעץ בצורה דיסקרטית, מקצועית ומכובדת עם מנטור.

יש עוצמה והעצמה אישית גדולה בתהליך מהסוג הזה.

ממליץ בכל לב להשתמש בשירותי מנטור, מאמן אישי, ויועץ, רק תוודאו שיהיה מנוסה, מקצועי ובעל אינטגריטי.

No Thoughts on למה להשתמש ביועץ עסקי

השאר תגובה

כתובת המייל תישאר חסויה
כתובת המייל תישאר חסויה