למה להשתמש ביועץ עסקי

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

למה להשתמש ביועץ עסקי

אין להתבייש בצורך המאוד אנושי להתייעץ בצורה דיסקרטית ומקצועית עם מנטור או יועץ עסקי. בשנים האחרונות שירותי האימון האישי והמנטורינג התפתחו ופרחו. תופעה זו גרמה לכך שלא מעט אנשים לא מקצועיים ושרלטנים נכנסו לתחום ופגעו בו מקצועית. לא אחת אני שומע ממנכלים, סמנכלים ובעלי תפקידי ניהול שונים “למה להשתמש ביועץ עסקי?” ובשירות כזה, כאשר הם יכולים להסתדר בכוחות עצמם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

האמנם השאלה למה להשתמש ביועץ עסקי נכונה ? או שזו התגובה לכך שגורמים לא מקצועיים חדרו לשוק?

במצב זה, נפוצות אמירות כמו “אני יודע”, “אני מכיר את האירגון טוב יותר”, “עד שהיועץ יכיר את הארגון והנפשות הפועלות בו”, “ביזבוז כסף”, “ביזבוז זמן”, ״בושה”, “מביך” ועוד…

האמנם? או שזו התגובה לכך שגורמים לא מקצועיים חדרו לשוק?

במצב זה, נפוצות אמירות כמו “אני יודע”, “אני מכיר את האירגון טוב יותר”, “עד שהיועץ יכיר את הארגון והנפשות הפועלות בו”, “ביזבוז כסף”, “ביזבוז זמן”, ״בושה”, “מביך” ועוד…

מניסיון של למעלה מ-40 שנות ניהול אני מכיר מקרוב את תחושת הבדידות בצמרת, את הצורך ב- SOUNDING BOARD שאיתו אתה יכול להתייעץ, לחשוב, ולנתח אלטרנטיבות ללא השפעות פוליטיות פנים-אירגוניות.

ייעוץ מקצועי, מנטורינג, ייעוץ פיננסי

יש צורך באמון הדדי ובגורם שהוא “קבר אינפורמטיבי” שאתה סומך עליו ויכול לשתפו בסודות ובתוכניות ולקבל משוב. כן חשוב שאותו אדם לא ישב בכורסת הפסיכולוג אלא בכורסת האדם המקשיב, המקצועי והדיסקרטי, ובעל הערך המוסף. כמנהל אתה לא רוצה ללכת לפסיכולוג, אלא אתה מבקש לשבת מול אדם מנוסה ומקצועי שראה, חווה והתנסה בסיטואציות שונות ויכול לתרום לך מניסיונו.
ברגע שתנאים אלה מתמלאים, המנטור, המאמן האישי, ו/או היועץ הופך לכלי שעוזר ותומך בדרג הניהולי, ערכו יקר מפז למקבל השירות, וסביר להניח שהוא לא ייתפס כביזבוז כסף. אין ספק שיש לקיים תהליך בחירה של נותן השירות תוך בחינה של היכולות והניסיון שלו.
אני באופן אישי השתמשתי לא אחת בשירותים אלה כדי לשבור את הבדידות המזהרת בצמרת. אין להתבייש בצורך המאוד אנושי להתייעץ בצורה דיסקרטית, מקצועית ומכובדת עם מנטור.

ממליץ בכל לב להשתמש בשירותי מנטור, מאמן אישי, ויועץ, רק תוודאו שיהיה מנוסה, מקצועי ובעל אינטגריטי.

יש עוצמה והעצמה אישית גדולה בתהליך מהסוג הזה.

זקוקים ליועץ עסקי/מאמן אישי ומנטור בעל יושר?

המטרה המשותפת במהלך עבודתינו הינה לחדד ולשפר תהליכים אנליטיים עסקיים בארגון/בעסק תוך שימוש בכלים שרכשתי במהלך השנים.

בוררות עסקית

ניתוח ואבחון נושאים מורכבים תוך התבססות על היושרה, ההגינות והאובייקטיביות שלי,  בשילוב יכולות משא ומתן והניסיון הניהולי הרב בתחומים מגוונים

מנטורינג אישי

בתהליך זה נגדיר את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות, נכין תוכנית ברורה ומוגדרת שתוביל ליעד. מנטורינג ואימון אישי הוא תהליך ממוקד שעיקרו מתבסס על מעשים.

אימון סאטיה

שיטת סאטיה הינה שיטה של אימון אישי שבו המתאמן לומד להכיר את עצמו ואת מערכות היחסים שלו. שיטה זו מעמידה במרכז את האמירה ״יחסים לפני תוצאות״.

פוסטים אחרונים בנושא ייעוץ עסקי ואימון אישי

אימון אישי
Avi Hochman

ייעוץ עסקי ואימון סאטיה

ייעוץ עסקי ואימון סאטיה ייעוץ עסקי ואימון סאטיה כאיש מקצוע שנותן שירותי ייעוץ עסקי וגם אימון אישי בשיטת סאטיה. נשאלת השאלה מה הקשר בין עסקים לאימון

קרא עוד »