בניית תוכנית עסקית

ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

בניית תוכנית עסקית

נשאלת לא אחת השאלה מדוע חברה, מיזם או פרוייקט צריכים בניית תוכנית עסקית?
נבדוק ראשית מהי תוכנית עסקית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכנית עסקית היא מסמך ניהולי המספק תמונה עתידית כוללת של העסק, המיזם או הפרוייקט מכל הבחינות –  שיווקית, טכנולוגית, תפעולית, כלכלית ועוד. 

המטרה העיקרית של הכנת תוכנית עסקית היא ניתוח שיטתי ומסודר של העסק, לשם גיוס הון או שיתוף פעולה, בדיקת כדאיות מעמיקה ותכנון אסטרטגיה עסקית לעסק.
בבדיקת כדאיות אנו בודקים בצורה מעמיקה האם המיזם או העסק המתוכנן הוא אכן מעשי וכדאי, ובכך מונעים ממך להשקיע זמן ומשאבים במיזם שסיכויי ההצלחה שלו קלושים מראש. בדרך זו יגדלו סיכוייך להגיע להצלחה עסקית.

בניית תוכנית עסקית

לעתים תכופות נשמעת גם הטענה שהביצוע והתוצאות של המיזם אינם תואמים לתוכנית, טענה שללא ספק נכונה כמעט תמיד. יחד עם זאת, בבדיקה של ביצוע מול תכנון מגיעים לתובנות ומסקנות כגון היכן חרגנו? מה היו ההנחות השגויות? מה מבקש השוק? להיכן ניתן לכוון את הפיתוח העסקי ועוד׳. 

כלי התכנון קריטי וחשוב להבנה באיזה סביבה פועלים ומהם סיכויי ההצלחה. אני ממליץ מאוד לאפשר לגורם חיצוני ואובייקטיבי לבחון ולבדוק את התוכנית העסקית. כך תתקבל תמונת מצב למי שבנה את התוכנית. 

ייעוץ עסקי, ניהול עסקי נכון, ייעוץ מקצועי וייעוץ פיננסי יאפשרו לכם לקבל משוב ולדייק יותר את התוכנית.

לסיכום, אחרי 40 שנות ניסיון בעולם הניהולי והפיננסי אני ממליץ לך מאוד להעסיק יועץ עסקי, או יועץ כלכלי, או יועץ פיננסי שילווה אותך בתהליכי בניית תוכנית עסקית . לכאורה, זה נראה מיותר ויקר.  אולם, יועץ מקצועי מנוסה יכול  לחסוך לך סכומים משמעותיים שיהיו גבוהים הרבה יותר מההוצאה הנקודתית עבור שירותי הייעוץ.

מקווה שנתתי לך קצת חומר למחשבה לגבי ניהול עסקי נכון יותר ואתה מוזמן ליצור איתי קשר לבניית תוכנית עסקית

פוסטים אחרונים וטיפים לבעלי עסקים

קבלת החלטות, שיקול דעת

קבלת החלטות

קבלת החלטות קבלת החלטות לאחרונה פנתה אלי לקוחה אשר מתקשה בקבלת החלטות ומתלבטת לגבי הצעה להשקעה שקיבלה מאבא של חברה שלה להקים קונדיטוריה ולעבוד בתור

קרא עוד »
פשיטת רגל, אימון אישי, ייעוץ עסקי

טיפים שימושיים לניהול העסק

טיפיים שימושיים לניהול העסק טיפים שימושיים לניהול העסק אז אחרי שדיברנו על בניית תוכנית עסקית ודוחות כספיים אתן מספר טיפים שימושיים לניהול העסק. היום יום שלנו מתיש ומעייף.

קרא עוד »
No Thoughts on בניית תוכנית עסקית

    השאר תגובה

    כתובת המייל תישאר חסויה
    כתובת המייל תישאר חסויה