בניית תוכנית עסקית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אבי הוכמן

בניית תוכנית עסקית

נשאלת לא אחת השאלה מדוע חברה, מיזם או פרוייקט צריכים בניית תוכנית עסקית?
נבדוק ראשית מהי תוכנית עסקית

תוכנית עסקית היא מסמך ניהולי המספק תמונה עתידית כוללת של העסק, המיזם או הפרוייקט מכל הבחינות –  שיווקית, טכנולוגית, תפעולית, כלכלית ועוד. 

המטרה העיקרית של הכנת תוכנית עסקית היא ניתוח שיטתי ומסודר של העסק, לשם גיוס הון או שיתוף פעולה, בדיקת כדאיות מעמיקה ותכנון אסטרטגיה עסקית לעסק.
בבדיקת כדאיות אנו בודקים בצורה מעמיקה האם המיזם או העסק המתוכנן הוא אכן מעשי וכדאי, ובכך מונעים ממך להשקיע זמן ומשאבים במיזם שסיכויי ההצלחה שלו קלושים מראש. בדרך זו יגדלו סיכוייך להגיע להצלחה עסקית.

בניית תוכנית עסקית

לעתים תכופות נשמעת גם הטענה שהביצוע והתוצאות של המיזם אינם תואמים לתוכנית, טענה שללא ספק נכונה כמעט תמיד. יחד עם זאת, בבדיקה של ביצוע מול תכנון מגיעים לתובנות ומסקנות כגון היכן חרגנו? מה היו ההנחות השגויות? מה מבקש השוק? להיכן ניתן לכוון את הפיתוח העסקי ועוד׳. 

כלי התכנון קריטי וחשוב להבנה באיזה סביבה פועלים ומהם סיכויי ההצלחה. אני ממליץ מאוד לאפשר לגורם חיצוני ואובייקטיבי לבחון ולבדוק את התוכנית העסקית. כך תתקבל תמונת מצב למי שבנה את התוכנית. 

ייעוץ עסקי, ניהול עסקי נכון, ייעוץ מקצועי וייעוץ פיננסי יאפשרו לכם לקבל משוב ולדייק יותר את התוכנית.

לסיכום, אחרי 40 שנות ניסיון בעולם הניהולי והפיננסי אני ממליץ לך מאוד להעסיק יועץ עסקי, או יועץ כלכלי, או יועץ פיננסי שילווה אותך בתהליכי בניית תוכנית עסקית . לכאורה, זה נראה מיותר ויקר.  אולם, יועץ מקצועי מנוסה יכול  לחסוך לך סכומים משמעותיים שיהיו גבוהים הרבה יותר מההוצאה הנקודתית עבור שירותי הייעוץ.

מקווה שנתתי לך קצת חומר למחשבה לגבי ניהול עסקי נכון יותר ואתה מוזמן ליצור איתי קשר לבניית תוכנית עסקית

No Thoughts on בניית תוכנית עסקית

השאר תגובה

כתובת המייל תישאר חסויה
כתובת המייל תישאר חסויה