ייעוץ עסקי, יועץ עסקי

שינוי אישי ומקצועי

בהמשך למאמר על הצורך להתייעץ עם מנטור הכנתי עבורך מאמר על שינוי אישי ומקצועי . כולם משתמשים במושג טרנספורמציה. נשאלת השאלה מה משמעות המילה בחיים האישיים לעומת משמעותה בחיים המקצועיים והאם יש קשר בינהם?
כל אדם עובר וחווה מספר שלבים בחיים ובכל מיני מישורים ותמיד שואל איך הוא מבצע שינוי ומשפר את מצבו. תהליכים אלו קשים ומעוררים פחדים וחששות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ידוע המשפט ״אתה נולד, מת ובאמצע אתה סובל״, נשאלת השאלה כיצד אתה מטפל בהורדת הסבל האישי והמקצועי?  טרנספורמציה משמעותה שינוי. אדם צריך להגיע לתובנה ולמודעות שהוא זקוק לשינוי.

הוא מרגיש שמיצה את עצמו מבחינה מקצועית ושואל את עצמו מה האתגר הבא? הוא מפוטר או מתפטר?

מה הוא הולך לעשות? סיים לימודים בתחום מסוים ולא מוצא את עצמו וכמובן יש עוד הרבה מצבים מקצועיים ומורכבים.

בתחום האישי אדם יכול למצוא את עצמו שאינו מרוצה ממערכת הזוגית שבה הוא נמצא או לחילופין הקשר עם הילדים או החברים נקלע למשבר או מבוי סתום. כמובן יש עוד הרבה מאוד מצבים שמחייבים טרנספורמציה. בהרבה מצבים מפחדים מאוד להודות ולבקש סיוע מגורם חיצוני ומקצועי שיכול לסייע בהצבה של מראה ולגרום לאדם לבצע את השינוי.

יעוץ אישי, אימון אישי, שינוי בחיים, שיטת סאטייה, שינוי מקצועי
צילום: מולי נעים

לא אחת אנו מוצאים מצבים שגם התחום האישי והמקצועי נקלעים למשבר יחד וכמובן אחד מזין את השני. בכל הסיטואציות האלה חשוב שאדם יוכל להישען על גורם מקצועי ובעל ניסיון שיכול לנתח איתו את הסיטואציה ובצורה עיניינית לבנות תוכנית פעולה ומציאת פתרונות לכל השאלות והסוגיות. כאן נכנס לתמונה יועץ אישי או מנטור שיכול לסייע ולבנות תוכנית ודרך פעולה בהורדת הסבל ושיפור איכות החיים האישית והמקצועית של אותו אדם. יש חששות ויש רצון לדחוק את הדברים וההחלטות מתוך נקודת מבט שהכל יהיה בסדר.

אז הכל לא יהיה בסדר אם לא תעשה עבודה אישית. מנקודת מבטי המנטור לא עושה את השינוי ולא משנה את אופיו של המטופל. המנטור יודע לגרום לכך שהמטופל מתחיל להכיר את עצמו ואת בעיותיו וכמובן אפשרות זיהוי של הגורמים שהביאו את המטופל לצורך שמפעפע בנפשו. הכרה כזו מביאה גם למציאת הפתרונות וההחלטות לשנות כיוון.

מתוך ניסיוני האישי אני יכול לאמר בבטחון כי אין מה לחשוש, כדאי ורצוי לפנות ליועץ או למנטור אך בראש וראשונה יש לוודא שהוא מקצועי ובעל ניסיון ולא שרלטן.

אשמח להיות ה- sounding board המתבסס על ניסיוני רב השנים שיסייע לך תוך דיסקרטיות מוחלטת.

אימון סאטייה,סאטיה, ביטחון עצמי, אימון אישי
צילום: מולי נעים

זקוקים ליועץ עסקי/מאמן אישי ומנטור בעל יושר?

המטרה המשותפת במהלך עבודתינו הינה לחדד ולשפר תהליכים אנליטיים עסקיים בארגון/בעסק תוך שימוש בכלים שרכשתי במהלך השנים.

בוררות עסקית

ניתוח ואבחון נושאים מורכבים תוך התבססות על היושרה, ההגינות והאובייקטיביות שלי,  בשילוב יכולות משא ומתן והניסיון הניהולי הרב בתחומים מגוונים

מנטורינג אישי

בתהליך זה נגדיר את המטרה העיקרית והמטרות הנלוות, נכין תוכנית ברורה ומוגדרת שתוביל ליעד. מנטורינג ואימון אישי הוא תהליך ממוקד שעיקרו מתבסס על מעשים.

אימון סאטיה

שיטת סאטיה הינה שיטה של אימון אישי שבו המתאמן לומד להכיר את עצמו ואת מערכות היחסים שלו. שיטה זו מעמידה במרכז את האמירה ״יחסים לפני תוצאות״.

פוסטים אחרונים בנושא אימון אישי

אימון אישי – הערכות לסיום תקופת הקורונה

אנחנו חשים וחלקינו אף מתנהגים כאילו מגיפת הקורונה חלפה. לצערי, זה יקח עוד מספר חודשים בודדים לאחר שחלק ניכר מהאוכלוסיה ייחוסן כנגד הנגיף. לאורך השנה האחרונה התמודדנו עם אבטלה, חל”ת, התמוטטות וצימצום עסקים. סדר היום השתנה, דרך הפעולה גם השתנתה, הזום תפס את סדר היום כמעט בכל תחום. הזום הפך לאמצעי התקשורת הפופולרי עם העבודה, חברים ,משפחה ,סבא וסבתא ועוד.

קרא עוד »

ייעוץ עסקי ואימון סאטיה

ייעוץ עסקי ואימון סאטיה ייעוץ עסקי ואימון סאטיה כאיש מקצוע שנותן שירותי ייעוץ עסקי וגם אימון אישי בשיטת סאטיה. נשאלת השאלה מה הקשר בין עסקים לאימון

קרא עוד »
יועץ עסקי מומלץ

קורונה והמושג החדש עובד לא חיוני

קורונה והמושג החדש “עובד לא חיוני”  קורונה והמושג החדש “עובד לא חיוני” מזה מספר שבועות אנו ספונים בדלת אמותינו. הקורונה, הנגיף המיקרוסקופי שלא רואים בעין

קרא עוד »