ייעוץ עסקי לחברות

מה במאמר

אבי הוכמן
אבי הוכמן

"סוד השינוי הוא למקד את כל האנרגיה שלך לא במלחמה בישן אלא בבניית החדש"

בואו נדבר על ההצלחה שלכם ביחד

ייעוץ עסקי לחברות

ייעוץ עסקי לחברות

אם אתם מנהלים חברה או עסק בישראל, סביר להניח שאתם ניצבים מול אתגרים לא פשוטים באופן יום-יומי. הנתונים מראים שאינספור עסקים בישראל מתמודדים עם קשיים מרובים, המביאים לכך שהרוב המוחלט שלהם נסגר תוך כמה שנים לכל היותר. 
אם מוסיפים לכך את התחרות המאפיינת שלל תחומים בישראל, העלות הגבוהה של ניהול העסק (בטח אם לוקחים בחשבון את עליית המחירים המשמעותית של השנים האחרונות), משבר הקורונה שהשפיע לרעה על עסקים רבים ואתגרים נוספים, בהם עלולים אנשי העסק להיתקל בכל פינה, אפשר להבין מדוע נקודת הפתיחה של העסק הישראלי הממוצע רחוקה מלהיות אופטימית.
האם זה אומר שעליכם לשבת באפס מעשה, או אפילו לוותר על חלום הקמת העסק? ממש לא! כל שאתם זקוקים לו הוא יד מכוונת, אותה תוכלו לקבל במסגרת ייעוץ עסקי לחברות – אחת ההחלטות שיכולות להוכיח את עצמן כנכונות וגם המשתלמות ביותר עבור עסקים, בטווח הקצר והארוך כאחד.

הנה כל מה שחשוב לדעת על התהליך, יתרונותיו והאופן שבו תבחרו נכונה את בעל המקצוע שיבצע זאת עבורכם.

ייעוץ עסקי לחברות – יתרונות בולטים

כל עסק מתמודד עם אתגרים מרובים. למרות שכל עסק מהווה עולם ומלואו, עם מצבים ייחודיים משלו, הניסיון שלי מראה על מכנה משותף שקיים אצל חלק גדול מהעסקים – בלי קשר לגודלם או לסדר הפעילות שלהם.

כדי לסבר את האוזן, פעמים רבות הבעיות הקשורות לניהול של חברות קשורות לתחומים כמו:

• פיננסי – אין חלוקה נכונה של המשאבים הפיננסיים ואין ניהול נכון מהבחינה הכלכלית. גם הזמן הוא משאב שחייבים לקחת בחשבון, מכיוון שניהול זמן שאינו יעיל עלול לפגוע בעסק בצורה משמעותית מבחינה כלכלית

• משאב אנושי – כוח האדם הוא הלב הפועם שמאחורי העסק, ועדיין – מצב בו שוגים בבניית מצבת כוח האדם הוא בהחלט נפוץ. לא תמיד מנהלי החברה בוחרים את העובדים המתאימים ביותר ולא תמיד הם שמים דגש על יצירת אווירה נעימה במשרדי החברה. הדבר נותן את אותותיו על אופי העבודה בעסק, שהופכת לנעימה הרבה פחות, ואף עלולה לפגוע בתפוקה של העובדים, במחויביות שלהם כלפי המקום לטווח הארוך, במשימות הדורשות שיתוף פעולה בין מספר עובדים וכן הלאה.
יועץ לחברות יכול להנחות את המנהלים כיצד בדיוק עליהם להתנהג מבחינת יחסי האנוש והאינטרקציה מול העובדים, הספקים ויתר האנשים הנוגעים לעסק.

• הגדרת המטרות – עם כל הקושי שבניהול השוטף והשגרתי של העסק, חובה שאנשיו יחשבו קדימה – ואפילו לטווח רחוק של שנים. הגדרת יעדים היא מפתח עיקרי בדרך להצלחה, וחשוב לכן להגדיר יעדים הגיוניים וממוקדים שאפשר להגיע אליהם. זה נכון לכוון גבוה, אבל רצוי שלא לכוון גבוה מדי.
לעיתים המטרות המוגדרות של החברה אינן מספיק ריאליות וקשה להגיע אל היעדים. מה שעלול בחלק מהמקרים לגרום לתסכול או לתחושת אכזבה בלתי מוצדקת.

במצב הדברים הזה, אין ספק כי העבודה עם יועץ מקצועי בתחום העסקי יכולה לסייע באופן משמעותי ולקדם את העסק, בכל החזיתות. 

כמו כן, לא אחת אנחנו רואים חברות שמתנהלות שנים בלי תכנית עסקית ברורה. מנסות לחיות את ההווה אבל מגלות שהעתיד שלהן (הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך) נפגע.

זו עוד סיבה שבגללה לא כדאי לוותר על שירותי ייעוץ עסקי לחברות, כי אין ספק שלבניית תכנית עסקית המתייחסות להיבטים שונים בתפעול 

העסק – ניהול, שירות, שיווק וכן הלאה -ישנה חשיבות עליונה.

ייעוץ עסקי לחברות נכון ומקצועי משפר משמעותית ניהול של חברות, כאשר ניהול לקוי מביא איתו לא מעט כישלונות.

לכן ברור מדוע ייעוץ עסקי לחברות הינו שירות חשוב.

זה לא משנה במה עוסקת החברה שאתם מנהלים או איפה בדיוק נמצאים הקשיים, כי בכל מקרה, אם אתם יכולים לפנות לקבלת שירותי ייעוץ עסקי, למה לחשוב פעמיים?

שירות כזה יעזור לכם לא רק להגדיר מחדש את המטרות, אלא גם להבין איפה הקשיים ואיך מתמודדים איתם, ותראו שהחברה שלכם תתחיל להמריא!

יועץ עסקי לחברות – אבי הוכמן

כמובן שלא חסרים יועצים בישראל שאליהם תוכלו לפנות, וזה נכון בין אם אתם מעוניינים בייעוץ עסקי, אישי או בכל סוג אחר של ייעוץ. עם זאת, עליכם לזכור שרק יועץ עסקי  מנוסה ומהשורה הראשונה יוכל לקיים את כל היתרונות שהוזכרו כאן, או אפילו מעבר לכך.

האתגר הגדול הראשון הוא למצוא יועץ לחברות ששמו הולך לפניו.

הרי לא תוכלו למצוא אינספור המלצות אודות כל יועץ ולא כל איש מקצוע בתחום הייעוץ מגיע עם ניסיון אישי עשיר.

לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם במקום הנכון, שיש לכם על מי לסמוך ושהייעוץ באמת יהיה יעיל עבור העסק, אני מחכה לכם כאן.

שמי אבי הוכמן ואחרי כל כך הרבה שנים בהן איישתי תפקידים ניהוליים רבים, אין לי ספק שהייעוץ שאני נותן ללקוחותיי תמיד מועיל.

ליצירת קשר השאירו פרטים

ליצירת קשר השאירו פרטים

יצירת קשר